Telewizja konwencjonalna (analogowa) jest najbardziej rozpowszechnioną technologią systemu telewizji dozorowej. Najczęściej stosowany w kamerach jest przetwornik CCD o znacznie mniejszej rozdzielczości i pracujący w systemie PAL, jednak jest bardziej czuły niż przetworniki CMOS stosowane w kamerach IP.

Przewód koncentryczny 75 OhmDo budowy instalacji stosuje się miedziany przewód koncentryczny o impedancji 75Ohm. Maksymalne odległości przesyłu obrazu to 80-350 m w zależności o średnicy przewodu oraz od czynników zewnętrznych. Niestety, sygnał płynący w owym przewodzie jest podatny na zakłócenia elektromagnetyczne.

Przewód UTPW instalacjach telewizji analogowej wykorzystuje się także przewody UTP min 5kat. Są one mniej podatne na zakłócenia oraz można dzięki nim przesyłać obraz na większe odległości niż przy zastosowaniu przewodów koncentrycznych. Jednak do owej instalacji dodatkowo trzeba instalować konwertery (przetworniki). Dodatkową zaletą instalacji wykonanej na przewodach UTP jest możliwość przesyłania za pomocą jednego przewodu obrazów z czterech różnych kamer.

Przewód światłowodowyKolejnym rodzajem wykorzystanego przewodu do instalacji telewizji analogowej jest światłowód. Najczęściej jest stosowany w przypadkach, gdy obraz z kamer musi być wysłany na odległość ponad 1,5 km. Główną - i najważniejsza - zaletą wykorzystania światłowodu do telewizji dozorowej jest całkowita odporność płynącego sygnału na zakłócenia elektromagnetyczne. Niestety, ceny światłowodów i urządzeń konwertujących sygnał analogowy na cyfrowy (światło) jest bardzo wysoka.

Niezależnie od wybranej technologii instalacji, do kamer należy poprowadzić przewody zasilające. Na rynku występują kamery zasilane 230V, 24V oraz 12V. Zróżnicowanie to pozwala indywidualnie dobrać przewody do potrzeb instalacji, w kontekście napięcia zasilenia oraz długości przewodów.

Firma Produkcyjno-Handlowo-Uslugowa JOTRON Ul. Rózyckiego 6/41 31-324 Kraków NIP: 676-180-56-83 Tel. 12-383-24-66 ERA: 602 30 80 09 PLAY:883-268-281
Sitemap